Sunday, June 23, 2024

Czy da się urządzić wąską kuchnię? Oczywiście, że tak. Na pierwszy rzut oka może wyglądać to na niezbyt funkcjonalne pomieszczenie, ale tak nie jest. Przyda się odpowiedni projekt, dobry zestaw mebli kuchennych i można pomyśleć o urządzeniu całego pomieszczenia.

Kuchnia duża, ale wąska

Nie jest powiedziane, że wąska kuchnia jest mała. Może być odwrotnie. Tylko tyle, że wszystko będzie rozkładało się na długość, a nie na szerokość. Jaki zestaw mebli kuchennych najlepiej odnajdzie się w takim pomieszczeniu? Taki, którego głębokość będzie wynosiła ok. 60 cm. Nie ma co celować w większą głębokość szafek kuchennych, ponieważ może okazać się, że nie starczy nam miejsca na swobodną komunikację. Taka minimalna przestrzeń służąca do swobodnej komunikacji to 1,2m. Wszystkie meble powinny zostać ustawione wygodnie w zabudowie jednostronnej lub w kształcie litery L.

Jaki zestaw mebli kuchennych?

Wybierając meble do wąskiej kuchni, nie zapominajmy o dobrych odcieniach kolorystycznych, dzięki czemu całość będzie prezentowała się niezwykle estetycznie. Jasne barwy powinny stanowić tło dla całego pomieszczenia, dzięki czemu wszystko będzie wydawało się zdecydowanie większe. Można pomyśleć o zastosowaniu ciemnych, ale bardzo drobnych wzorów, które sprawią, że kuchnia nie będzie taka jednolita. Przykładem mogą być meble w uniwersalnym, białym kolorze z drobnymi motywami (np.kwiatki) w kolorze czarnym. Ze spokojem można również wybrać inne, mniej uniwersalne zestawienia kolorystyczne do pomieszczenia kuchennego.

 

Tags: ,
This is a Sidebar position. Add your widgets in this position using Default Sidebar or a custom sidebar.