Sunday, June 23, 2024

Pluszowe zabawki dla dzieci nie wychodzą z mody! Od lat są najlepszymi przyjaciółmi maluszków. Maskotki potrafią koić łzy, zabawiać i świetnie utulać do snu. A niektóre pomagają nawet poznawać pierwsze słowa i rozwijają umiejętności sensoryczne niemowląt oraz małych dzieci. Sprawdź zatem, które pluszaki najbardziej pokocha Twój syn lub córka!

Przeczytaj artykuł i sprawdź:

  • Które maskotki polubi Twoje dziecko?
  • Jakie zalety mają interaktywne pluszaki?
  • Na co zwracać uwagę przy wyborze zabawek dla dzieci?

Zabawki dla dzieci, czyli najlepsi przyjaciele Twojego malucha

Maskotki to z całą pewnością te zabawki dla dzieci, które nigdy nie wychodzą z mody. Tradycyjne misie, puchate króliczki i inne zwierzątka są cały czas na topie. Jednak do tej grupy w ostatnim czasie dołączają coraz częściej nowi bohaterowie. To postaci ze znanych i lubianych kreskówek dla najmłodszych. Oprócz Kubusia Puchatka szkraby coraz częściej proszą rodziców np. o Świnkę Peppę, Kicię Kocię, Królika Binga czy zawadiackiego Marshalla z Psiego Patrolu, a za nowymi nazwami pluszowych przyjaciół czasami trudno nadążyć.

Miękkie pluszaki bardzo często towarzyszą maleństwu już od pierwszych dni na świecie i są przy nim przez długie lata. Maskotki potrafią ukoić gorzkie łzy, rozśmieszyć i utulić do snu. To również najlepsi kompani zabaw w domu i przedszkolu, towarzysze dalekich podróży oraz nieco stresujących wizyt u lekarza. Dzięki nim Twoje dziecko czuje się bezpieczne, a w pewnym sensie uczy się także odpowiedzialności za zabawkę, którą posiada. Maskotki doskonale rozwijają dziecięcą wyobraźnię, pobudzają kreatywność malucha i uczą go empatii. Nie ma chyba słodszego widoku na świecie od szkraba, który tuli pluszaka w ramionach, całuje go i nosi na rękach, jakby był to jego największy skarb.

Pluszaki interaktywne, które wspierają rozwój dziecka

Jeżeli chcesz każdego dnia wspierać prawidłowy rozwój sensoryczny i motoryczny maluszka, możesz pomyśleć o zakupie zabawki interaktywnej. Wystarczy dopasować ją do wieku dziecka. Dla niemowląt dedykowane są np. kultowe misie i króliczki, które emitują biały szum – podobny do tego, który dziecko pamięta jeszcze z brzucha mamy. To pomaga dziecku zasnąć, uspokaja i wycisza płaczącego malucha. Niektóre interaktywne zabawki mają nawet wbudowane pozytywki albo projektory, które nocą potrafią zamienić pokoik dziecka w rozgwieżdżone niebo. Inne świetnie sprawdzą się do poznawania nowych faktur i rozwoju wzroku. To maskotki kontrastowe w kolorze czarnym, białym i czerwonym. Często wypełnione są szeleszczącą folią, a po bokach mają barwne metki, które dziecko dotyka małymi rączkami, ćwicząc swoje umiejętności chwytania.

Dla nieco starszych dzieci producenci przygotowali np. maskotki, które przypominają prawdzie zwierzaki. To interaktywne kotki lub pieski, które reagują na ruch, wydają dźwięki, a nawet machają ogonkiem. Dzięki nim dziecko może nauczyć się opiekować pupilem, by za jakiś czas dostać prawdziwe zwierzątko. Innym rozwiązaniem jest np. interaktywny chomik gaduła, który powtórzy każde słowo. Taka maskotka nie tylko jest miękka i przyjemna w dotyku, ale też doskonale pomoże ćwiczyć wymowę u malucha. Kolejnym hitem jest np. magiczny jednorożec, który wydaje dźwięki i świeci kolorami tęczy, gdy dziecko go przytula. A na koniec oczywiście uroczy szczeniaczek-uczniaczek z technologią poziomów nauki, co pozwala dopasować przytulankę do wieku pociechy. Piesek uczy liczyć, pomaga poznawać kolory, literki i części ciała, a nawet śpiewa razem z Twoim dzieckiem!

Maskotki do zadań specjalnych – jak je kupować?

Zanim zamówisz zabawkę, dokładnie sprawdź, czy maskotka, którą Ci się spodobała, na pewno jest odpowiednia dla Twojego dziecka. Przeczytaj, z jakich materiałów wykonany jest pluszak – to bardzo ważne szczególnie wtedy, gdy kupujesz maskotki niemowlętom, które poznają świat wszystkimi zmysłami i chętnie wkładają zabawki do buzi. Maskotka nie powinna mieć elementów ostrych i małych, by szkrab ich nie połknął albo nie zranił się np. wystającym plastikiem. W wyborze zabawki może Ci pomóc metka albo opakowanie, na których znajdziesz oznaczenie z wiekiem dziecka. Pluszaki po jakimś czasie na pewno się ubrudzą. Dlatego przed zakupem pomyśl o tym, by maskotkę można było bezpiecznie uprać w pralce i wysuszyć – bez obaw, że zmieni swój wygląd i kształt.

Jeżeli szukasz prezentu na urodziny, dzień dziecka albo inną okazję – koniecznie zajrzyj na Allegro. Wybierz dla swojego dziecka spośród setek zabawek ukochanego pluszaka, który rozbudzi w małym odkrywcy kreatywność i zachęci go do zabawy.

 

 

Tags: , ,
This is a Sidebar position. Add your widgets in this position using Default Sidebar or a custom sidebar.