Tuesday, April 16, 2024

Włoska kuchnia znana jest w Polsce doskonale – w większych i mniejszych miastach bez trudu znajdziemy restauracje i  bistra, serwujące pizzę, makarony, wyjątkowe włoskie wina, przekąski. Okazuje się, że włoskie dania bez trudu przygotujemy we własnych domach. Wystarczy dobra książka kucharska, odpowiednie produkty i nieco czasu!

Włoska kuchnia – smacznie, prosto i zdrowo!

Włoska kuchnia opiera się w dużej mierze o świeże składniki: ryby, owoce morza, warzywa, owoce. Olbrzymia różnorodność składników sezonowych sprawia, że możliwe jest przygotowywanie smacznych, ale i wartościowych dań przez cały rok.

Makaron na sto sposobów

Nie ma wątpliwości, że najbardziej charakterystycznym elementem kuchni włoskiem jest makaron. Można przygotować go na wiele sposobów, zarówno jako danie mięsne, jak i wegetariańskie. Dodatkowym atutem jest też fakt, że i same makarony różnią się od siebie: zarówno kształtami, jak i sposobem ich tworzenia ( w polskich sklepach bez trudu znajdziemy makarony z mąki durum). Nie trzeba spędzać długich godzin w kuchni, aby stworzyć smaczne i pożywne danie z makaronem – wystarczą gotowane warzywa, starty, twardy ser, odpowiednio przyrządzone mięso. Warto też poszukać smacznych sosów, które zmienią smak potraw – sosy takie mogą być przygotowywane na słodkiej śmietance, jak również na oliwie z oliwek.

A może wyjątkowe risotto?

Ciekawą propozycją na wyjątkowe danie jest też risotto z pieczarkami. Risotto po trawa pochodząca z północy Włoch, w której główną rolę odgrywa ryż. Aby danie smakowało wybornie konieczne jest podlewanie ryżu bulionem – ryż musi wchłonąć płyn, zmięknąć. Risotto doskonale smakuje z grzybami, jak i owocami morza. Risotto w formie dla dzieci może być podawane ze słodkimi owocami – taki posiłek z pewnością zasmakuje maluchom!

 

 

Tags: ,
This is a Sidebar position. Add your widgets in this position using Default Sidebar or a custom sidebar.
denogrody.pl micro.pl zobacz wiecje