Thursday, May 30, 2024

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej musi zakupić każdy kierowca (jazda bez ważnej polisy wiąże się z ogromnymi karami finansowymi). Warto mieć świadomość, że na wysokość składki wpływa wiele czynników. Jakich? Sprawdź!

Co wpływa na cenę ubezpieczenia?

Cena zakupu obligatoryjnej dla wszystkich właścicieli wozów polisy odpowiedzialności cywilnej uzależniona jest przede wszystkim od danych technicznych pojazdu  (jego marki, modelu, roku produkcji, pojemności silnika, przebiegu, miejsca rejestracji) oraz doświadczenia kierowcy, jego miejsca zamieszkania, a nawet stanu cywilnego. Ważne jest również to, czy samochód będzie garażowany i w jakim mieście będzie głównie użytkowany. Na podstawie wszystkich tych danych ubezpieczyciel może oszacować wypadkowość oraz w przybliżeniu określić, jak obciążające może stać się ewentualne usunięcie szkody.

Kto płaci najwięcej?

Niestety, ze względu na niewielki staż i brak zniżek, największe składki za ubezpieczenie OC płacić muszą niedoświadczeni, młodzi kierowcy. Aby zmniejszyć wysokość opłat, osoby zaczynające swoją przygodę z motoryzacją najczęściej decydują się na wpisanie do dowodu rejestracyjnego jeszcze jednego, starszego współwłaściciela, któremu przysługują dodatkowe ulgi.

Kierowco! Nie przepłacaj!

Mimo tego, że warunki obowiązywania ubezpieczenia OC regulowane są przez ustawę, każdy ubezpieczyciel samodzielnie ustala ceny swoich usług. Aby mieć pewność, że wybrana polisa będzie dla Ciebie jak najbardziej korzystna, przed podpisaniem umowy porównaj ze sobą różne oferty. Jak to zrobić? Wystarczy, że wejdziesz na stronę punkta.pl, a następnie wypełnisz prosty w obsłudze kalkulator. Porównywarka w ciągu kilku sekund znajdzie dla Ciebie najlepszy wariant, który nie obciąży nadmiernie Twojego portfela.

Tags: ,
This is a Sidebar position. Add your widgets in this position using Default Sidebar or a custom sidebar.