Praca przed komputerem, brak ruchu, nadużywanie alkoholu, palenie papierosów i zła dieta prowadzą do jednego – problemów z układem krążenia. Osoby zauważające u siebie początki problemów z funkcjonowaniem żył powinni skierować swoje kroki do flebologa, czyli lekarza wyspecjalizowanego w leczeniu schorzeń właśnie tych obszarów.
Kiedy udać się do lekarza?
Niewydolność żylna i żylaki zaczynają się niewinnie. Pierwszymi sygnałami, które powinny Cię zaniepokoić, są uczucie ciężkości nóg, regularnie powracająca opuchlizna łydek, kostek i stóp, pojawianie się na nogach teleangiektazji, czyli tak zwanych pajączków. Jeśli zauważysz u siebie któryś z wymienionych objawów, powinieneś bezzwłocznie udać się do flebologa. Specjalista diagnozę postawi po przeprowadzeniu USG Dopplera, czyli nieinwazyjnego i bardzo dokładnego badania ultrasonograficznego wykrywającego nieprawidłowości w działaniu żył i tętnic we wczesnym stadium rozwoju choroby.
Bagatelizowanie sygnałów wysyłanych przez ciało może mieć poważne skutki. Nieleczone i zaawansowane choroby żył mogą powodować problemy z poruszaniem, a nawet owrzodzenie kończyn.
Nowoczesne urządzenia do chirurgii w leczeniu chorób układu krążenia
Leczenie schorzeń żył znacznie ułatwiają innowacyjne urządzenia do chirurgii emitujące laser o określonej długości fali. Niezwykle precyzyjne narzędzia są wykorzystywane w endożylnym usuwaniu niewydolności żylnej, usuwanie telangiektazji oraz usuwanie przebarwień hemosyderynowych i pozapalnych. Co ważne, ciesząca się ogromną popularnością na całym świecie metoda zapewnia jedynie niewielki ból pooperacyjny i znacząco zmniejsza możliwość wystąpienia efektów ubocznych.