Sunday, June 23, 2024

Coraz więcej firm budowalnych stosuje nowoczesne rozwiązania, które przyczyniają się do tego, że można szybciej i sprawniej realizować zadania. W ostatnim czasie popularnością cieszą się prefabrykowane ściany betonowe. Co to takiego? Jak je stosować? Gdzie się sprawdzą najlepiej? Na te oraz na wiele więcej pytań związanych z tym asortymentem można znaleźć w poniższym artykule.

Co to takiego?

Ściany prefabrykowane produkowane są na nowoczesnych liniach produkcyjnych. Wykonane są ze specjalnych form na zamówienie z wysokogatunkowego betonu konstrukcyjnego. Najczęściej stosowane to C30 lub C37. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii produkcji ściany prefabrykowane charakteryzują się lepszą wytrzymałością mechaniczną niż ściany szkieletowe oraz wyższą wytrzymałością i sztywnością niż tradycyjne konstrukcje murowane.

Dzięki dodatkowej warstwie betonu wylanej już na budowie, poszczególne segmenty ścian budynku zostały ułożone obok siebie, tworząc monolityczną i sztywną konstrukcję.

Zalety stosowania prefabrykowanych ścian

Prefabrykowane ściany betonowe mogą być zarówno ścianami jednowarstwowymi, jak i prefabrykowanymi ścianami warstwowymi. Na montaż tej konstrukcji nie mają wpływu warunki atmosferyczne, dlatego prefabrykowane ściany betonowe można uniezależnić od pór roku.

Kolejną zaletą stosowania ścian prefabrykowanych jest możliwość obniżenia kosztów robocizny. Harmonogramy pracy mogą ulec skróceniu. Ponadto poprawia się również bezpieczeństwo na placu budowy. Bardzo ważną zaletą jest to, że żaden materiał nie jest marnowany, a odpady na placu budowy są ograniczone.

Gdzie je stosować?

Klienci decydują się na tego rodzaju rozwiązanie, gdy chcą szybko i sprawnie wznieść określoną konstrukcję. Tego rodzaju ściany doskonale nadają się do tworzenia biur, centrów handlowych, hal produkcyjnych, hal wystawowych, obiektów sportowych itp. Budowlańcy zgodnie przyznają, że przy pomocy prostych, monolitycznych konstrukcji można znacząco skrócić czas stawiania budynku. Budynek stworzony z takich ścian z pewnością będzie trwały i mocny.

Nie trzeba się bać, iż taka konstrukcja nie będzie trwała. Wręcz przeciwnie. Nowoczesna technologia i najlepszej jakości materiały sprawiają, że prefabrykowane ściany betonowe mogą zostać użyte nawet przy budowie domów, jak i bloków mieszkalnych. Producenci coraz częściej dają nawet kilkadziesiąt lat gwarancji na tego typu ściany. Warto jednak szczegółowo zapoznać się z ich montażem, gdyż fachowcy powinni stawiać je zgodnie ze wskazówkami producenta i przy pomocy określonych sprzętów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie prefabrykowane ściany betonowe.

Tags: ,
This is a Sidebar position. Add your widgets in this position using Default Sidebar or a custom sidebar.