Thursday, May 30, 2024

Czy łóżko ogrodowe może być podstawą aranżacji naszego tarasu czy ogrodu? Okazuje się, że tak! Nowoczesne meble ogrodowe zaskoczą nas nie tylko pięknym wyglądem, ale i wysoką funkcjonalnością. Jakie rozwiązania wybierać, aby nasz taras stał się idealnym miejscem do letniego odpoczynku blisko domu?

Łóżko ogrodowe – wygodna i wszechstronna sofa narożna

Jedną z najchętniej wybieranych opcji na taras jest klasyczna sofa narożna – taki mebel może być z powodzeniem wykorzystywany jako łóżko ogrodowe! Wygodna i obszerna sofa pozwoli nam na nowo odkryć przyjemność z obcowania z naturą i sprawi, że znacznie chętniej będziemy spędzać czas na świeżym powietrzu. Łóżko ogrodowe w formie sofy to najczęściej mebel technorattanowy – jego stelaż wykonany jest z lekkiego aluminium malowanego proszkowo, wierzch zaś tworzy plecionka technorattanowa. Materiał ten jest wysoce odporny na uszkodzenia mechaniczne, zmienne warunki atmosferyczne czy promieniowanie słoneczne – na długi czas zachowuje żywy kolor. Nie chłonie one też brudu! Sofa ogrodowa może być uzupełniona o poduszki, pledy czy siedziska.

Leżanka – nowoczesne łóżko ogrodowe

Szukając komfortu na tarasie postawmy na sprawdzone rozwiązania – jednym z nim jest łóżko ogrodowe w formie klasycznej leżanki. Nowoczesne leżanki uzupełnione zostały o szereg elementów, które z pewnością pozwolą na lepszy i pełniejszy wypoczynek. Łóżko ogrodowe w formie leżanki posiada regulowany zagłówek, którego pozycję możemy zmieniać zgodnie z naszymi potrzebami. Podłokietniki zapewnią stabilne podparcie dla rąk, a niewielkie kółka pozwolą na swobodne przesuwanie mebla z cienia do słońca czy na odwrót. Uzupełnieniem takiej leżanki może być niewielki stolik kawowy, na którym zmieścimy ulubiona książkę czy filiżankę z kawą.

Tags: ,
This is a Sidebar position. Add your widgets in this position using Default Sidebar or a custom sidebar.