Sunday, June 23, 2024

Nowoczesna pergola ogrodowa daje nam ogromne możliwości dzięki którym na trasie możemy stworzyć częściowe lub całościowe zadaszenie tarasu. Przy czym należy zadbać o jej staranne wybudowanie, aby mogła nam ona służyć przez bardzo długi czas.

Pergola ogrodowa i materiały pokryciowe

Zanim przejdziemy do tego jak powinna wyglądać pergola ogrodowa, to zajmijmy się materiałami pokryciowymi będącymi bardzo ważnymi elementami całej konstrukcji na taras. Można postawić na poliwęglan będący bezbarwnym plastikiem. Występuje w formie litych płyt o grubości do 15mm i przepuszczalności światła do 92%. Może być barwiony, dzięki czemu lepiej będzie chronił przed światłem. Materiał bardzo solidny. Do tego można zdecydować się również na blachodachówki, które jednak nie przepuszczają światła. Trwała blachodachówka potrzebuje jednak dodatkowej podbitki, ponieważ jej wygląd zewnętrzny pozostawia wiele do życzenia. Należy się również liczyć z tym, że w czasie opadów będziemy “słyszeć” deszcz tańczący na blachodachówce.

Koszt budowy pergoli na taras

Pergola ogrodowa bardzo często wykonana jest z drewna, np. świerkowego. Cała konstrukcja wykonana ze skandynawskiego świerku klejonego z łukami zadaszenia giętymi w delikatną literę “S” to koszt około trzech tysięcy złotych. Przy czym są to ceny szacunkowe nie obejmujące dodatkowego montażu. Dodatkowo są również proste, ale bardzo estetyczne pergole będące również doskonałym podparciem dla roślin i dla zadaszenia wykonane z aluminium. Koszt takiej aluminiowej pergoli pokrytej farbą strukturalną to koszt ok. 20 tysięcy złotych. 

Tags: ,
This is a Sidebar position. Add your widgets in this position using Default Sidebar or a custom sidebar.