Thursday, May 30, 2024

Nowoczesne, dobrej jakości okna średnio powinny nam służyć około dwudziestu lat. Okna nowej generacji cechują się nawet dłuższym okresem użytkowania. Wszystko zależne jest od kilku czynników, m.in. od prawidłowo wykonanego montażu oraz czynników atmosferycznych.

Okna a ich jakość

Pogarszająca się jakość okien świadczy o tym, że już niedługo powinna nastąpić ich wymiana. Warto jednak zastanowić się nad tym, co świadczy za tym, że okna nie spełniają prawidłowo swojej funkcji. Jednym z takich czynników zdecydowanie jest pogarszająca się izolacja akustyczna. Mówiąc prościej – czujemy, że do naszych domów dociera coraz większy hałas. Jak podkreślają specjaliści z firmy Okna Internorm w Katowicach, w oknach starego typu czynnik Rw (określający poziom izolacji akustycznej, czyli dźwiękoszczelność) był bardzo niski. Z czasem wielu producentów znacznie poprawiło ten element, dzięki czemu nawet przy bardzo ruchliwej ulicy nie będziemy musieli przejmować się hałasem.

Nieszczelne okna

Tak, to jeden z najpopularniejszych czynników, który wpływa na fakt wymiany okien. Przez wiele lat ratowaliśmy swoje okna wymieniając uszczelki na nowe. Jednak od pewnego czasu ten zabieg nie działa już powodując coraz wyższe rachunki za ogrzewanie w okresie zimowym. Czasem nadchodzi taki moment, że nie ma sensu się już okłamywać. Należy porządnie przeanalizować ofertę rynku okiennego, aby wybrać takie okna, które będą cechowały się lepszą szczelnością termoizolacyjnością, jeżeli nie mamy zamiaru wydawać tylu pieniędzy na rachunki za ogrzewanie.

Tags: ,
This is a Sidebar position. Add your widgets in this position using Default Sidebar or a custom sidebar.