Tuesday, April 16, 2024

Odpowiednio dopasowane buty do jazdy konnej zwiększają komfort jazdy. Do wyboru są oficerki i sztyblety jeździeckie – najbardziej klasyczne, które dostępne są nie tylko w rozmiarach dla dorosłych, ale także dla dzieci.

Oficerki dla jeźdźca

Zanim poznamy sztyblety jeździeckie, sprawdźmy czym tak naprawdę są oficerki i co należałoby o nich wiedzieć. Są to długie buty do jazdy konnej, które w dawnych czasach były tylko dopuszczane do konkursów jeździeckich. Obecnie można na konkursach występować w krótkich butach z zastosowaniem czapsów. Oficerki jeździeckie dla zawodowych sportowców powinny zostać uszyte ze skóry bydlęcej – aczkolwiek nie jest to obowiązek. W szczególności, że te buty, które uszyte są z naturalnej skóry, są zdecydowanie droższe. Dostępne są też długie buty, uważane za standardowe, dostępne w sklepach sportowych, które nie są szyte na miarę.

Sztyblety jeździeckie na konia

Sztyblety można podzielić na:

  • sztyblety z zamkiem,
  • klasyczne, czyli posiadające gumowe wstawki po bokach,
  • trzewiki jeździeckie, czyli buty sznurowane, które na dodatek z tyłu posiadają dodatkowy zamek. 

Polecane są one zdecydowanie na cieplejsze pory roku, jak również do pracy w stajni – nawet w zimie. Są to krótkie buty do jazdy konnej, które nie zapewniają też takiego ciepła, dlatego zimą odradza się ich noszenie na dworze. Nie zapewniają one tak dużej ochrony na łydki, dlatego zaleca się zakładanie do nich czapsów, czyli specjalnych, dodatkowych ochraniaczy. Sztyblety, podobnie jak oficerki, również powinny zostać dopasowane indywidualnie.

 

Tags: ,
This is a Sidebar position. Add your widgets in this position using Default Sidebar or a custom sidebar.
zobacz wiecje https://gazetastonoga.pl/gazowy-ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-wydajnosci-i-stylu/ .edu.pl