Tuesday, April 16, 2024

Urządzenie salonu to niebagatelna sprawa. Znaleźć się tam musi miejsce m.in. na meblościanki pokojowe, kanapę, komodę, itd. Jak urządzić salon, aby stał się on funkcjonalnym miejscem?

Meblościanki pokojowe – ponadczasowy styl

Planując urządzenie pokoju dziennego i dobierając do niego meblościanki pokojowe zwracajmy uwagę na przewodni styl. Przy czym niekoniecznie kierujmy się modą, bo ta bardzo mocno zmienia się z każdym sezonem. To co było modne na wiosnę, jesienią może być już passe. Kierujmy się naszymi upodobaniami i gustem. Pamiętajmy, że niektóre style można ze sobą swobodnie łączyć, dzięki czemu powstanie bardzo oryginalne połączenie. Starajmy się wybrać coś takiego, co będzie ponadczasowe i zawsze będzie nam się podobać – bez względu na to jaka obecnie będzie panowała moda, jeżeli chodzi o architekturę wnętrz.

Meblościanki pokojowe a centrum salonu

Ustawiając meblościanki pokojowe zawsze musimy wziąć pod uwagę miejsce gdzie będzie ona stała, a gdzie będzie znajdowało się centrum salonu, czyli kanapa lub sofa. To te dwa meble są najważniejsze w całym pomieszczeniu i to według niego ustawia się pozostałe wyposażenie wnętrz. Można wybrać kanapę lub sofę idealnie dopasowaną do meblościanki. Wybór może paść także na coś kontrastowego, zupełnie jakby oderwanego od motywu przewodniego, jaki obowiązuje w całym pokoju dziennym. Dzięki temu uda nam się nakreślić, gdzie znajduje się centrum salonu. Wybierając kanapę należy wziąć pod uwagę miejsce, jakie mamy dostępne. W małych salonach warto wziąć pod uwagę mebel wielofunkcyjny. 

 

This is a Sidebar position. Add your widgets in this position using Default Sidebar or a custom sidebar.
e-scale.org zobacz wiecej z.pl