Thursday, May 30, 2024

Podczas wyposażania sypialni powinniśmy skupić się przede wszystkim na wyborze odpowiedniego materaca. Nawet wysokiej jakości łóżko nie będzie spełniało swojej funkcji, jeśli zabraknie w nim wysokiej jakości materaca dostosowanego do budowy anatomicznej i preferencji użytkowników. Dzisiaj zastanowimy się, jakie modele najlepiej sprawdzą się  w łóżkach, z których korzystają dwie osoby.

Materiał

Lateksowe, bonellowe, sprężynowe, piankowe… Producenci wyposażenia sypialni proponują szereg różnorodnych materacy wykonanych z tworzyw o odmiennej specyfice. W dwuosobowym łóżku najlepiej sprawdzą się modele punktowo reagujące na nacisk. Zaliczyć możemy do nich modele bonellowe (inaczej zwane kieszeniowymi) oraz materace wykonane ze sprężystej, nowoczesnej pianki termoelastycznej. Dzięki tego typu materacom ruchy partnera przewracającego się z boku na bok nie będą zakłócać snu drugiej osoby.

Stopień twardości

Podstawowym parametrem mającym wpływ na komfort, a co za tym idzie, jakość snu, jest stopień twardości materaca. Powinien on być dopasowany w taki sposób, aby zapewniać użytkownikom optymalne podparcie kręgosłupa na całej jego długości. Jeśli między użytkownikami łóżka jest duża dysproporcja wagowa, podczas wybierania twardości należy kierować się budową anatomiczną cięższej osoby.

Rozmiar

Osobom śpiącym w duecie poleca się materace 140×200, 160×200, 180×200 lub 200×200. Ważne jest, aby każda osoba korzystająca z łóżka mogła przybrać swobodną pozycję, która nie będzie krępować ruchów. Zbyt mały, krótki lub wąski materac będzie wymuszał nienaturalną pozycję, co skutkować będzie bólem mięśni, stawów i głowy.

Tags: ,
This is a Sidebar position. Add your widgets in this position using Default Sidebar or a custom sidebar.