Sunday, June 23, 2024

Mróz, suche powietrze w mieszkaniu, noszenie czapek i szalików nie sprzyja dobrej kondycji włosów. Jesień i zima to dla naszych fryzur szczególnie trudny czas, dlatego warto poświęcić im nieco uwagi. Jakie elementy należy wprowadzić właśnie teraz do swojej codziennej pielęgnacji, aby pukle nie straciły swojej witalności? Sprawdź!

Stop elektryzowaniu

Dla większości posiadaczy pięknych, długich pukli sezon na noszenie szalików i czapek oznacza jedno – elektryzowanie się włosów. Aby zminimalizować kłopotliwe zjawisko, po każdym myciu stosuj odżywkę lub maskę odżywczą o bogatym składzie. Dobrze nawilżone włosy znacznie mniej podatne są na elektryzowanie. Co ważne, zadbaj o to, aby nanoszony na włosy specyfik nie zawierał w swoim składzie SLS-ów, przez które pasma będą jeszcze bardziej niesforne. Pamiętaj o tym, aby suszyć włosy suszarką z funkcją jonizacji, a plastikowe szczotki wymienić na modele z drewna i naturalnego włosia.

Dieta dla zdrowych włosów

Pielęgnacja włosów zaczyna się od odpowiedniego odżywiania. Zimą szczególnie warto dbać o to, co znajduje się na Twoim talerzu. Naturalnym sposobem na wzmocnienie włosów jest wzbogacenie menu o warzywa i owoce, produkty pełnoziarniste, orzechy, ryby i nasiona. W ten sposób dostarczysz organizmowi cennych witamin A, C i E, witamin z grupy B, cynku, żelaza, aminokwasów.

Dogłębne odżywianie

Absolutnym must have w kosmetyczce każdej osoby pragnącej zadbać o swoje włosy zimą jest wysokiej jakości maska do włosów. Standardowe odżywki dostępne w drogeriach mogą okazać się niewystarczająco skoncentrowane, aby zabezpieczyć włosy przed szczególnie niekorzystnymi czynnikami. Doskonałym pomysłem będzie zaopatrzenie się w dobrą odżywkę w sklepie z kosmetykami dedykowanym fryzjerom. W hurtowniach fryzjerskich znajdziesz akcesoria, maski, odżywki i farby do włosów o znacznie korzystniejszym i intensywniejszym działaniu niż te, jakich używasz na co dzień.

Tags: ,
This is a Sidebar position. Add your widgets in this position using Default Sidebar or a custom sidebar.