Thursday, May 30, 2024

Gdy nadchodzi sezon zimowy wielu wielbicieli szaleństw na górskich stokach zaczyna myśleć o zakupie nowych nart. Podczas wyboru idealnego sprzętu warto zawsze zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Dobierając narty idealnie do sylwetki można mieć pewność, że jazda na nartach sprawi nam mnóstwo radości oraz przyjemności.

Narciarstwo to niezwykle popularny sport, który nieustannie ulega profesjonalizacji. Co roku w sklepach sportowych pojawia kilka nowinek, które powodują mniejszą lub większą rewolucję oraz przybliżają każdemu narciarzowi nowoczesne technologie z pucharu świata.

Narty to świetny sposób na utrzymanie doskonałej kondycji fizycznej oraz świetna zabawa dla całej rodziny, ale pod warunkiem że zostaną idealnie dobrane do użytkownika. Obecnie ogromną popularnością cieszą się nowoczesne narty kraków.

Sztywne czy elastyczne – jakie narty wybrać?

Wybrane przez nas narty powinny zawsze przynosić nam pełną satysfakcję oraz zadowolenie z jazdy. Nic zatem, dziwnego że każdy wielbiciel śnieżnych szaleństw na nartach chce wybierać taki sprzęt, który to posłuży mu niezawodnie przez kilka długich sezonów. Aby tak się stało należy wybrać narty z uwzględnieniem nie tylko własnych umiejętności oraz doświadczenia, lecz także preferowanego stylu jazdy, wagi oraz wzrostu.

Większość osób uwielbiających zjazdy z górskich stoków wybiera narty elastyczne, które to znacznie łatwiej wchodzą w zakręt oraz bez problemu pokonują wszelkie nierówności. Niemniej warto pamiętać, że istotną wadą tego typu sprzętu jest to że nie jest on dynamiczny, a więc trudniej jest w nim osiągać większe prędkości. Elastyczne narty nie wracają bowiem po ugięciu nogi wystarczająco szybko do swoich pierwotnych kształtów.

Z kolei wybierając narty sztywne można mieć problem z ich kontrolowaniem, a jak wiadomo ten istotny czynnik poważnie wpływa na bezpieczeństwo zarówno użytkownika, jak również innych narciarzy. Twarde narty są raczej polecane dla osób z dużym doświadczeniem, które to mają dużo siły i umiejętności, aby je odpowiednio docisnąć.

Wąskie czy szerokie – jakie narty wybrać?

Z reguły bywa tak, że znacznie łatwiej skręca się na nartach, które mają szerszy dziób. Sytuacja podobnie przedstawia się w przypadku tylnej części nart. W związku z tym dla początkujących narciarzy polecane są przede wszystkim narty z szerokim dziobem oraz szerokim tyłem. Niemniej decydując się na tego typu sprzęt warto pamiętać, o tym, że znacznie trudniej jest w nim przechodzić ze skrętu w skręt.

Z kolei krótkie narty są bardziej taliowane, wobec czego ich dzioby oraz tyły są nieco szersze, niż środek. Zbyt krótkie narty są raczej niestabilne, co znacznie utrudnia jazdę. Najbardziej optymalna polecana długość to narty krótsze o 10-20 cm od wzrostu użytkownika, sięgające do linii brody.

Narty Kraków cieszą się dużym uznaniem wśród szerokiej rzeszy klientów, a ich szeroki wybór sprawia, ze każdy klient może wybrać sprzęt idealny dla swoich potrzeb.

Tags: ,
This is a Sidebar position. Add your widgets in this position using Default Sidebar or a custom sidebar.