piątek, 23 lutego, 2024

Znaczna rzesza pań farbujących swoje włosy rezygnuje z kosztownych wizyt w salonach fryzjerskich na rzecz farbowania włosów w swojej własnej łazience. Zanim jednak przejdziemy metamorfozę, czeka nas niełatwe zadanie – wybór odpowiedniej farby. Dzisiaj mamy niemal nieograniczony dostęp do kosmetyków przeznaczonych do domowego farbowania. Możemy wybierać spośród drogeryjnych farb oraz tych dedykowanych fryzjerom. Które z nich sprawdzą się lepiej? Sprawdź!

Farba do włosów drogeryjna czy profesjonalna?

Znaczna część osób farbujących włosy zaopatruje się w kosmetyki koloryzacyjne w popularnych drogeriach. Na sklepowych półkach znajdziemy ogrom farb we wszystkich kolorach tęczy. Producenci oferują zarówno przeznaczone do trwałej koloryzacji produkty z amoniakiem, jak i łagodniejsze mieszanki, które tracą swoją intensywność po określonej ilości myć.

Ciekawą alternatywą dla standardowych farb drogeryjnych są kosmetyki używane przez fryzjerów. Farba do włosów z profesjonalnej linii jest znacznie bardziej skoncentrowana, zawiera składniki pielęgnacyjne zapobiegające niszczeniu struktury włosów podczas zabiegu, zapewnia długotrwały efekt i równomiernie pokrywa pasma. Wbrew pozorom kupno wysokiej jakości, profesjonalnej farby do włosów wcale nie jest dużym wydatkiem. Kosmetyki używane przez fryzjerów możemy kupić w hurtowniach (stacjonarnych i internetowych).

Farby naturalne

Zwolenniczki ekologicznych rozwiązań coraz częściej sięgają po naturalne farby do włosów na bazie ziół. Warto mieć jednak świadomość, że tego typu specyfiki nie są tak trwałe, jak standardowe farby, a oferta kolorystyczna jest mocno ograniczona. Tego typu środki oblepiają włosy, przez co stają się one nieco grubsze.

 

 

Tags: ,
This is a Sidebar position. Add your widgets in this position using Default Sidebar or a custom sidebar.
enting.com.pl https://beesafe.pl/porady/ile-kosztuje-wynajem-mieszkania/ https://beesafe.pl/porady/kara-za-nieprzerejestrowanie-samochodu/