Sunday, June 23, 2024

Jeżeli marzysz o pięknie prezentujących się paznokciach, które zakryłyby defekty twojej naturalnej płytki, powinnaś sprawić sobie manicure żelowy. Na pewno już o nim słyszałaś. Obecnie to właśnie metoda żelowa zdobienia paznokci cieszy się największą popularnością. A olbrzymim jej plusem jest to, że możesz z niej skorzystać samodzielnie.

Krok 1 – przygotowanie paznokci

Zanim jeszcze użyjesz żelu i zaczniesz go utwardzać, powinnaś odpowiednio przygotować swoje dłonie. Najpierw zajmij się ich długością i kształtem. Możesz je skrócić przy pomocy obcinacza lub małych nożyczek, a następnie delikatnie je opiłować, by uzyskać ich jednolity wygląd. Zajmij się także skórkami. Jeżeli nie nachodzą one zbyt mocno na paznokcie, możesz po prostu odsunąć je drewnianym patyczkiem po uprzednim wymoczeniu dłoni w ciepłej wodzie, która zmiękczy skórę.

Teraz przygotuj płytkę do malowania. Oczyść ją i odtłuść specjalnym płynem. Jeżeli dostrzegasz na jej powierzchni jakiekolwiek nierówności, możesz też kilkukrotnie przetrzeć ją specjalnym bloczkiem polerskim.

Krok 2 – malowanie

Przechodząc już do głównej części zabiegu, w pierwszym etapie musisz zastosować primer, który sprawi, że żel lepiej przyczepi się do paznokci. Jeżeli chcesz przedłużyć swoją naturalną płytkę, od razu dopasuj do niej formę i właściwie ją ukształtuj, by wszystkie paznokcie osiągnęły identyczną długość.

W metodzie żelowej zdobienia paznokci najważniejszy jest jednak żel. Teraz możesz go już spokojnie nałożyć na paznokcie, starając się to robić jak najdokładniej. Uważaj, by nie tworzyć zbyt grubych jego warstw. Najlepiej nałóż go trzykrotnie i dokładnie rozprowadzaj na paznokciach. Każdą z tych trzech warstw utwardzaj w lampie UV, a na sam koniec przetrzyj płytki cleanerem.

Krok 3 – stylizacja

Metoda żelowa zdobienia paznokci, jak sama nazwa wskazuje, ma służyć do ozdabiania płytki i gwarantowania jej wyższej atrakcyjności. Nie ograniczaj się zatem wyłącznie do zastosowania samego żelu. Jeżeli chcesz, by twój manicure stał się naprawdę piękny i atrakcyjny, powinnaś wykończyć go kolorowymi lakierami.

Jeżeli po raz pierwszy w życiu wykonujesz paznokcie żelowe, ogranicz się do przeciągnięcia wszystkich płytek lakierem w jednolitym kolorze. Z czasem na pewno nabierzesz ochoty na tworzenie bardziej wymyślnych i nieoczywistych stylizacji. Możesz wtedy próbować wykonywać na paznokciach ręcznie malowane wzorki lub doczepiać do nich małe cekiny lub inne akcesoria.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-zelowa/.

Tags: ,
This is a Sidebar position. Add your widgets in this position using Default Sidebar or a custom sidebar.