Tuesday, April 16, 2024

Odpowiednie wyposażenie kuchni sprawi, że codzienne gotowanie czy pieczenie będzie znacznie przyjemniejsze. Dzisiaj możemy korzystać z propozycji producentów wyposażenia kuchennego do woli – zaproponują nam oni cały wachlarz produktów, dzięki któremu gotowanie stanie się naszą pasją, a kuchnia – sercem domu.

Garnki i patelnie

Nie ma wątpliwości, że podstawą w naszych kuchniach są garnki. Wybór kompletu pochodzącego od topowych producentów to gwarancja, że gotowanie stanie się przyjemnością, a same garnki będą trwałe i funkcjonalne. Nowoczesne komplety składające się z kilku lub kilkunastu elementów pozytywnie nas zaskoczą: współcześnie garnki tworzone są ze stali nierdzewnej, którą zabezpieczono przed działaniem wilgoci, odkształcaniem, wysokimi temperaturami. Garnki takie mogą mieć wbudowane w dno dyski, których zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka, przyspieszenie procesu gotowania oraz oszczędność zużywanej energii. Garnki posiadają idealnie dopasowane pokrywki ze szkła hartowanego, uzupełnione o niewielkie odpowietrzniki do odparowania pary wodnej.

Noże i ostrzałki do noży

Ostry i funkcjonalny nóż to element, bez którego trudno się obyć w kuchniach. Nowoczesne noże i ostrzałka do noży to duet, którego nie może zabraknąć w tym wnętrzu! Dzisiaj noże posiadają stalowe ostrza z dodatkiem chromu i wanadu – pierwiastki te sprawiają, że ostrze staje się odporne na odkształcenia, kruszenie czy rdzę. Na uwagę zasługują rękojeści noży – są one tworzone z drewna, ale też z materiałów antypoślizgowych. Dzięki profilowaniu nóż doskonale leży w dłoni i nie wyślizguje się nawet wtedy, kiedy mamy mokre dłonie. Producenci zaproponują nam funkcjonalne noże szefa kuchni lub też komplety złożone z 5-6 noży w stojaku.

 

 

 

 

 

Tags: ,
This is a Sidebar position. Add your widgets in this position using Default Sidebar or a custom sidebar.
ai-19.org polska.pl ganx.net