piątek, 23 lutego, 2024

Eklektyczny salon to bardzo dobry pomysł, który warto zastosować w miejscach, gdzie mamy dostęp do dużej powierzchni. Dzięki temu wprowadzając nawet dużą ilość mebli nie doprowadzimy do przeładowania całego pokoju dziennego. Na co warto zwracać uwagę urządzając salon w takim stylu?

Eklektyczny salon dla osób kreatywnych

Styl eklektyczny to coś, co dedykowane jest w głównej mierze osobom kreatywnym wykazującym się umiejętnością łączenia ze sobą różnych stylów. To miejsce, które w przyszłości będziemy mogli modyfikować w dowolny sposób. Wystarczy, że usuniemy jedną kanapę, a na jej miejscu postawimy mniejszy narożnik, itd. Eklektyczny salon umożliwia nam również możliwość wyeksponowania różnych pamiątek z podróży, zdjęć w ozdobnych ramkach (niekoniecznie z wojaży), zdobytych nagród, kolekcji pięknych figurek, rzeźb, obrazów itp. To wnętrze kojarzące się z lekkim chaosem, które tak naprawdę ma drugi, bardziej ukryty sens.

Meble do salonu

Urządzając eklektyczny salon nie zapominajmy jednak o tym, aby zakupić do niego meble wygodne, dzięki czemu będzie można tutaj odpocząć. Na pewno nie obędzie się bez wygodnej sofy/narożnika, pufy do siedzenia, stolika do kawy. Przydać się może tutaj również odpowiedni stolik lub szafka RTV do wyeksponowania swojego sprzętu. Pokaźną kolekcję książek możemy ułożyć na odpowiednim regale. Jeżeli nasza kolekcja jest o wiele większa niż pojemność mebla, to pozostałą część możemy ułożyć na podłodze tworząc w ten sposób bardzo ciekawą i przemyślaną ekspozycję książkową. 

Tags: ,
This is a Sidebar position. Add your widgets in this position using Default Sidebar or a custom sidebar.
splanet4haiti.org https://beesafe.pl/porady/od-kiedy-dziecko-moze-jezdzic-z-przodu/ ola.org