Tuesday, April 16, 2024

Niezależnie od tego, czy chcesz stworzyć profesjonalną, internetową wizytówkę swojej firmy czy prywatną stronę internetową, będziesz musiał podjąć wiele decyzji, które będą wpływały na jakość witryny. Jedną z najważniejszych z nich jest wybór hostingu. Co właściwie kryje się pod tym pojęciem? Sprawdź nasze rady!

Wyjaśnienie dla laika

Każda strona internetowa nieustannie pracuje. Aby sprawne działanie strony było możliwe bez względu na porę dnia, musi być ona podpięta do serwera (czyli zaawansowanego programu udostępniającego swoje zasoby innym komputerom). Hosting jest więc nazwą usługi polegającej na  udostępnianiu miejsca i zasobów na danym serwerze. Hosting stron WWW wykupuje się zazwyczaj na rok, dlatego należy wybrać ofertę ze szczególną starannością.  Wybór hostingu o złych parametrach będzie wpływał na działanie całej strony internetowej, co z pewnością przełoży się na spadek liczby odwiedzających ją internautów.

Na co zwrócić uwagę?

Zanim podpiszesz umowę z firmą dostarczającą usługi hostingowe, zapoznaj się z podstawowymi parametrami. Pierwszym z nich jest tak zwany uptime, czyli procentowy czas bezawaryjnego działania serwera wyrażony w procentach (gwarantowana dostępność usługi). Najrozsądniejszym wyborem będzie wybór hostingu z 99% uptime’em. Kolejnymi czynnikami, które będą rzutowały na pracę Twojej strony WWW będzie stan techniczny serwera, dostępne technologie, transfer, limit powierzchni dyskowej, szybkość łącza. Niezwykle istotne jest, jak często dana firma wykonuje backupy, czyli kopie zapasowe wgrywanych na serwer danych. Nie bagatelizuj również kwestii bezpieczeństwa. Aby dane wczytywane na stronie były w pełni bezpieczne, powinny być odpowiednio chronione i szyfrowane przez firmę hostingową.

Tags: ,
This is a Sidebar position. Add your widgets in this position using Default Sidebar or a custom sidebar.
micro.pl orognost.com e-scale.org