Thursday, May 30, 2024

Medycyna estetyczna coraz częściej wykorzystuje potencjał własny organizmu, aby zaoferować skuteczne zabiegi odmładzające o niskiej inwazyjności. Przykładem jest wampirzy lifting, który wykorzystuje składnik, znajdujący się we krwi, a jego działanie pozwala przywrócić skórze młody wygląd i dobrą kondycję. Z czego wynika korzystne działanie tej procedury? Wyjaśniamy.

Odmładzające właściwości osocza

Tajemniczym składnikiem zabiegu wampirzego liftingu nie jest czysta krew, ale pozyskane z niej osocze bogatopłytkowe. Substancja ta stanowi składnik krwi człowieka i wykazuje silne właściwości regeneracyjne. Wykorzystywana jest w wielu dziedzinach medycyny, zwłaszcza w ortopedii. Od pewnego czasu znalazła zastosowanie również w medycynie estetycznej. Osocze bogatopłytkowe aplikuje się w skórę metodą mezoterapii igłowej przy pomocy cienkich igieł.

Osocze bogatopłytkowe zawiera liczne czynniki wzrostu, dzięki czemu jest w stanie stymulować komórki macierzyste skóry do podjęcia procesów naprawczych. Efektem jego działania jest pobudzenie produkcji kolagenu i wzmocnienie skóry, a co za tym idzie – poprawa napięcia tkanek i redukcja zmarszczek. Co ważne, dzięki zastosowaniu u Pacjenta jego własnej krwi, wyeliminowane jest ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej. Osocze bogatopłytkowe ma również właściwości gojące, hemostatyczne, redukujące ból.

Na czym polega wampirzy lifting?

Wampirzy lifting przypomina w dużym stopniu tradycyjną mezoterapię igłową, różni się jedynie zastosowanym preparatem. Wykonywany jest przez lekarza po wcześniejszej konsultacji z Pacjentem. Procedura rozpoczyna się od pobrania niewielkiej ilości własnej krwi, z której następnie przygotowywany jest skoncentrowany preparat osocza. Lekarz umieszcza ampułkę z krwią w specjalnej wirówce, co pozwala na odseparowanie od osocza bogatopłytkowego pozostałych elementów morfotycznych. Skóra Pacjenta zostaje dokładnie oczyszczona, a następnie nakładany jest na nią krem znieczulający. Otrzymany preparat podawany jest pod skórę przy pomocy bardzo cienkiej igły. Jak wyjaśniają eksperci z Kliniki La Perla Klif w Warszawie, wstrzyknięcie osocza bogatopłytkowego bezpośrednio do głębokich warstw skóry przyspiesza procesy regeneracyjne, polegające na stymulacji fibroblastów do produkcji nowego kolagenu.

Skuteczność mezoterapii osoczem

Zabieg osoczem bogatopłytkowym przywraca skórze witalność, dodaje jędrności, likwiduje pierwsze oznaki starzenia się skóry. Wampirzy lifting pomocny jest również podczas leczenia blizn i rozstępów. Można zastosować go po innych zabiegach medycyny estetycznej, aby poprawić i wzmocnić ich efekty lub przyspieszyć gojenie, np. po resurfacingu laserowym czy liposukcji. Osocze bogatopłytkowe znalazło także zastosowanie w terapii łysienia skóry głowy.

Pierwsze efekty działania osocza bogatopłytkowego widoczne są po około tygodniu od jego aplikacji. Zabieg należy wykonywać w seriach, aby uzyskać długotrwałe rezultaty. Najczęściej wykonuje się serię 3 powtórzeń w odstępach 1-2 miesięcy. Skóra na długo odzyskuje świetną kondycję. Kiedy efekty zabiegu przestają  być widoczne, można ponownie wykonać wampirzy lifting.

Szukasz miejsca, w którym bezpiecznie wykonasz wampirzy lifting? Odwiedź tę stronę internetową, aby uzyskać więcej informacji.

Tags: ,
This is a Sidebar position. Add your widgets in this position using Default Sidebar or a custom sidebar.